Európsky deň jazykov 2019

Dňa 26. septembra sa každoročne oslavuje Európsky deň jazykov, ktorý bol vyhlásený Radou Európy v roku 2001. Cieľom Európskeho dňa jazykov je upozorniť na dôležitosť učenia sa jazykov, podporiť rozvoj viacjazyčnosti i celoživotného vzdelávania. Pri príležitosti tohto dňa sú v Európe usporiadané rôzne podujatia a aktivity, napríklad súťaže, besedy, kvízy, televízne a rozhlasové programy…

V tento deň si žiaci III. A s Mgr. Editou Hruškovou Molnárovou pripravili rozhlasovú reláciu k téme Európsky deň jazykov a súťaž, ktorá obsahovala 5 piesní v 5 európskych jazykoch, žiaci mali určiť názov piesne  a interpreta. Do súťaže sa zapojilo 78 žiakov, z nich bolo 71 úspešných riešiteľov. Vylosovali sme viacerých výhercov, ktorí si svoje ceny prevzali v  jazykovej učebni… výhercom gratulujeme… a tešíme sa na ich účasť na ďalších podujatia organizovanými PK CJ, na ktoré vás srdečne pozývame.

Mgr. Edita Hrušková Molnárová