IT FITNESS TEST 2020

IT Fitness Test, ktorý má za cieľ otestovať digitálne zručnosti žiakov, študentov, učiteľov a širokej verejnosti na Slovensku, sa začal v pondelok 4. mája 2020, pričom potrvá do 31. júla. Prvý viceprezident IT Asociácie Slovenska Mário Lelovský uviedol, že test reflektuje aj na aktuálnu situáciu v súvislosti s novým koronavírusom.

Verzia testu pre stredné a vyššie stupne škôl obsahuje 25 úloh a overuje pripravenosť na štúdium na vysokej škole či ďalšiu profesionálnu prax. Test je určený aj všetkým, ktorí chcú zistiť, či úroveň ich IT znalostí zodpovedá trendom a požiadavkám zamestnávateľov. Tento rok sú v teste vo väčšej miere zahrnuté úlohy na prácu s otvorenými dátami, ale aj na praktické riešenie konkrétnych situácií.

Podpredsedníčka vlády SR pre investície a informatizáciu Veronika Remišová uviedla, že pandémia nového koronavírusu zasiahla každodenný život, rovnako aj školský systém. “Žiakom, učiteľom, ale aj zamestnancom zostali nástroje digitálnej komunikácie a zrazu zisťujeme, aká dôležitá je dostupnosť kvalitných elektronických služieb,” uviedla Remišová. Zároveň doplnila, že je dôležité zvyšovať digitálne zručnosti na školách.

Test je dostupný na adrese: https://itfitness.sk/sk/

Naša škola sa aj tento rok do tohto testu zapojila a celkovo sa otestovalo 171 zo 185 žiakov 1. – 3. ročníka. Medzi najúspešnejších žiakov školy patria:

Martin Zoričák – I. A (96 %)
Slavomír Zubal – I. A (96 %)
Samuel Rímsky – I. A (96 %)
Šimon Biloš – I. B (96 %)
Barbora Václaveková – II. A (96 %)
Lukáš Heldák – III. B (100 %)
Adam Džadoň – III. B (100 %)
Matej Bachleda – III. B (96 %)
Petra Barnášová – III. B (96 %)

Celkový prehľad za školu

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab