Nenápadní hrdinovia

Nenápadní hrdinovia

V predchádzajúcich dňoch sme mali možnosť zúčastniť sa konferencie Nenápadní hrdinovia v zápase s komunizmom. Celý program trval od 15. do 17. novembra 2016. V utorok 15. novembra 2016 sme cestovali do Českej republiky a v meste Přibram sme navštívili pracovný tábor pre politických väzňov. Večer sme sa ubytovali v Jáchymove.

Ďalší deň ráno sme sa boli pozrieť v Jáchymovskej bani, v mincovni, v kaplnke a stretli sme sa aj s českým politickým väzňom. Poobede sme cestovali naspäť na Slovensko do Bratislavy.

Vo štvrtok ráno sme mali raňajky v Primaciálnom paláci a konferencia sa uskutočnila v Zrkadlovej sieni. Prezentovali sme príbeh našej nenápadnej hrdinky Emílie Kesegovej – Pastvovej. S našou prácou sme sa umiestnili v zlatom pásme.

Po konferencii sme navštívili Devín, kde sa konalo slávnostné kladenie vencov. Vo štvrtok 17. novembra účastníkov konferencie prijal prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska. Príbeh našej nenápadnej hrdinky sme mohli odprezentovať priamo v prezidentskom paláci.

Autorky: Kristína Krigovská, Viera Semaňáková, Zuzana Gardošová (všetky z III. B)

Fotogaléria

[g-gallery gid=”3320″]