Slovenský jazyk a literatúra

okt

Prváci v Liptovskom Mikuláši

Žiaci 1. ročníka ani tento rok nevynechali literárnu exkurziu v Liptovskom Mikuláši.

jún

Pocta Rázusovi a Československu

Už tradične na slávnostnom otvorení Literárneho Kežmarku nechýbalo naše gymnázium.

Literárno-dejepisná exkurzia na Oravu

Vo štvrtok 17. mája 2018 sa žiaci druhého ročníka nášho gymnázia zúčastnili literárno–dejepisnej exkurzie na Oravu.

Dve krajské kolá – dve víťazstvá – jedna recitátorka

O kom je reč? O skvelej recitátorke Dominike Ondo-Eštokovej, žiačke tretieho ročníka, ktorá sa stala víťazkou na úrovni kraja v dvoch  súťažiach v prednese poézie.

apr

Gymnazisti v Divadle Jonáša Záborského v Prešove

Jednou z pekných tradícií našej školy je aj každoročná návšteva divadelného predstavenia.

feb

Školská prehliadka stredoškolskej odbornej činnosti

Tak ako každý rok aj tohto roku sa konala v našej škole školská prehliadka stredoškolskej odbornej činnosti.

Úspech na Vansovej Lomničke

20. februára 2018 sa konala v Mestskom kultúrnom stredisku v Kežmarku recitačná súťaž Vansovej Lomnička.

feb

Krajské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry

7. februára 2018  sa konalo krajské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry na Gymnáziu J. A. Raymana v Prešove.