OpenSlava 2019

OpenSlava je jedna z najväčších medzinárodných IT konferencií, ktorá je organizovaná spoločnosťou Accenture v Bratislave. Aby sme rozšírili svoje vedomosti o to, čo by sme sa v škole nenaučili, sme v piatok, 18. 10. 2019, vycestovali v skorých ranných hodinách do Bratislavy. Vo vlaku sme mali celé kupé pre seba, a tak netrvalo dlho a zmenilo sa na kino, čo nám spríjemnilo, ale aj skrátilo cestu.

Po príchode a prezentácii sa každý z nás vydal vlastnou cestou. Na výber sme mali hneď niekoľko prednášok, pričom ich rôznorodosť zaručila, že na svoje si prišiel naozaj každý. Kto si chcel medzi prednáškami bohatými na informácie oddýchnuť, mohol si vychutnať vynikajúcu kávičku v miestnosti Code & Talks plnej pohodlných tulivakov.

Najviac nás zaujala prednáška o platforme Flutter, ktorá vytvára web a mobilnú aplikáciu zároveň. Veľkou zaujímavosťou pre nás bolo, že pomocou jedného kódu dokážeme vytvoriť aplikáciu pre iOS, Android, web a počítač v priebehu niekoľkých minút, čo sme mali možnosť vidieť aj naživo. Musím ale povedať, že ani ostatné prednášky neboli na zahodenie, práve naopak. Okrem nepretržitého získavania nových vedomostí, prebiehali počas celého dňa aj odľahčené debaty so známymi speakermi z rôznych krajín sveta. V tento deň bolo skutočne jedno, či sedíme v niektorej z miestností a počúvame výklad, debatujeme s odborníkmi alebo sa prechádzame po chodbe – všade sme sa dozvedeli niečo, čo sme nevedeli. Videli a zistili sme aj to, na akom princípe pracuje 3D tlačiareň, ale taktiež bola k dispozícii aj zábava, kedy sme si mohli zahrať FIFU.

Táto akcia bola výborne organizovaná so skvelým servisom, ktorý sme ocenili najmä v čase obeda. Bolo to na úrovni, čo svojou opätovnou účasťou potvrdili aj bývalí absolventi našej školy, ktorých sme znova radi videli. Tešíme sa na ďalšie podobné akcie.

Dominika Bernátová – IV. A