Školská kapela na otvorení Literárneho Kežmarku 2020

Rok 2020 je s určitosťou náročný rok, a to do veľkej miery aj pre umenie a kultúru. Kvôli Covidu-19 sa väčšina podujatí, na ktorých ste sa mohli stretnúť aj s nami, kapelou In Medias Res, zrušila. Po dlhej dobe sme sa ale mohli opäť vidieť – 24. septembra na otvorení Literárneho Kežmarku 2020 – súťaže študentskej literárnej tvorby. Tá sa mala pôvodne, ako to bývalo zvykom, konať už začiatkom leta, našťastie ju však  mesto Kežmarok presunulo a spolu so Slovenskou národnou knižnicou sa im ju podarilo zorganizovať aspoň teraz v septembri. Napriek tomu, že nám v ten deň neprialo ani počasie, sme mohli v Evanjelickom lýceu o 15:00 verejnosti ukázať, že aj študenti gymnázia majú umelecké cítenie.

Okrem „coverov“ na krásne slovenské piesne sme predstavili aj báseň Pavla Országha Hviezdoslava „Hľadám sa, hľadám“, ktorú sme zhudobnili a tým sme chceli pripomenúť, že tento ročník Literárneho Kežmarku bol venovaný práve tomuto skvelému básnikovi, po ktorom je pomenovaná aj naša škola. Okrem nás ako školskej kapely kežmarské gymnázium na otvorení tejto akcie reprezentovala aj naša spolužiačka z prvého ročníka, Soňa Kurtá, ktorá predniesla báseň Hviezdoslav a baladu Anča.

Aj keď predpovede do budúcna neveštia kultúre opäť nič dobré, veríme, že sa čoskoro stretneme opäť pri nejakej príležitosti a budeme vás môcť potešiť našou hudbou. Pokiaľ sa tak nestane, tak je tu stále možnosť pozrieť si naše vystúpenia na YouTube kanáli „Kapela In Medias Res“, alebo sledovať náš facebookový/instagramový profil @kapelainmediasres.

Jakub Gáborčík, IV. B