Stále medzi elitou

Členovia redakčnej rady časopisu Stretnutia sa každoročne v apríli vyberú do Zvolena, aby sa zúčastnili (a aj odniesli ceny) na dvojdňovom slávnostnom vyhodnotení súťaže Štúrovo pero. Okrem vyhodnotenia mali možnosť stretnúť sa aj s porotcami Patrikom Hermanom a Pavlom Vitkom, s ktorými besedovali o najčastejších chybách v školských časopisoch, ako sa im vyhnúť, ale vypočuli si aj samotnú kritiku svojho časopisu.

Najväčším prekvapením bola návšteva slovenského prezidenta Andreja Kisku, ktorý sa zdržal aj na diskusiu. Diskusia sa niesla v duchu nedávných udalostí. Mladých novinárov z celého Slovenska zaujímali najmä otázky týkajúce sa súčasnej vlády, parlamentu a budúcnosti novinárov. Prezident však nebol prvý ani posledný hosť. Nasledovala diskusia s bývalým ministrom kultúry Marekom Maďaričom a investigatívnymi novinármi Monikou Tódovou a Lukášom Milanom.

Hoci nám porota v podstate nič nevytkla, umiestnili sme sa na krásnom treťom mieste. Stále sa držíme medzi špičkou stredoškolských časopisov a veríme, že v nasledujúcom roku sa nám podarí postúpiť a ostať medzi najlepšími.

Petra Barnášová – I. B