Úspešní na celoštátnom kole SOČ

V dňoch 25. – 27. apríla sa naši žiaci, Adam Heteš a Jakub Venglik, zúčastnili celoštátnej prehliadky 40. ročníka stredoškolskej odbornej činnosti na pôde Žilinskej univerzity v Žiline.

Po príchode v stredu ich čakala krátka exkurzia Univerzitného Vedeckého Parku v časti dopravy a robotiky a po večeri slávnostné otvorenie tohto jubilejného ročníka. Nasledujúci deň, t. j. vo štvrtok, už prebiehali samotné obhajoby prác. Jakub Venglik s Barborou Vojtičkovou (obaja z III. C) súťažili v odbore 02 – Matematika, fyzika a so svojou prácou Meranie radiálnych rýchlosti a určovanie vzdialeností galaxií obsadili pekné šieste miesto. Adam Heteš (III. C) súťažil v odbore 05 – Životné prostredie, geografia a geológia sa so svojou prácou Fosílne žabie kraby Spiša umiestnil na vynikajúcom prvom mieste vo svojej kategórií. V piatok ich čakala cesta domov.